Ubezpieczenie OC samochodów zabytkowych w firmie Compensa

Każdy kierowca w Polsce musi posiadać ubezpieczenie OC. W związku z tym towarzystwa ubezpieczeniowe oferują polisy odpowiedzialności cywilnej. Nie każda firma ma jednak w swojej ofercie ubezpieczenie dotyczące samochodów zabytkowych. Taki wariant oferuje firma Compensa, dlatego warto zwrócić na nią szczególną uwagę.

Ubezpieczenie OC MotoKlasyki

Compensa chwali się specjalnym wariantem ubezpieczenia OC o nazwie MotoKlasyki. Mogą być nim objęte samochody osobowe oraz motocykle, które są eksploatowane minimum 25 lat. Nie ma znaczenia, czy zostały zarejestrowane jako samochody zabytkowe, czy posiadają standardowe tablice rejestracyjne. Pozwala to dobrać najkorzystniejsze warunki ubezpieczenia dla każdego pojazdu.

Zniżki dla posiadaczy aut 25-letnich

OC MotoKlasyki charakteryzuje się zwiększaniem zniżki ubezpieczeniowej w miarę rosnącego wieku samochodu. Kierowca może więc liczyć na rabat nie tylko za bezszkodową jazdę, lecz także za utrzymywanie w dobrym stanie samochodu ponad 25-letniego. Dodatkowe zniżka może być przyznana przez firmę Compensa za posiadanie innych pojazdów klasycznych, a także za członkostwo w Polskim Związku Motorowym lub Klubie Pojazdów Zabytkowych. Jest to oferta, którą nie mogą się pochwalić inne towarzystwa ubezpieczeniowe.

Ochrona w Polsce i za granicą

Ubezpieczenie OC MotoKlasyki zabezpiecza kierowcę przed finansowymi konsekwencjami wyrządzonych szkód majątkowych oraz osobowych. Ważną informacją jest fakt, że ochrona działa nie tylko na terenie Polski, ale także w wielu europejskich krajach. W niektórych państwach konieczne jest posiadanie Zielonej Karty, ale w firmie Compensa można ją otrzymać bez żadnej dodatkowej opłaty. Taką konieczność trzeba zgłosić przed wyjazdem i firma zajmuje się wszystkimi niezbędnymi formalnościami, aby kierowca mógł czuć się bezpiecznie na drodze.

Rozszerzenia ochrony ubezpieczeniowej

Niezależnie od wieku samochodu, ubezpieczenie OC MotoKlasyki można rozszerzyć, korzystając z kilku ciekawych wariantów. Compensa oferuje usługi Assistance, czyli profesjonalną pomoc po wystąpieniu awarii lub kolizji na drodze. Dodatkowo wykupić można ubezpieczenie opon, co gwarantuje pomoc w przypadku uszkodzenia opon lub kół w samochodzie. Kolejna opcja to ubezpieczenie NNW, a więc możliwość wypłaty odszkodowania w przypadku odniesienia trwałego uszczerbku na zdrowiu osoby ubezpieczonej.

Dla osób szczególnie przezornych Compensa pozwala na wykupienie ubezpieczenia utraty zniżki. Gwarantuje to utrzymanie stałego poziomu rabatu za produkty ubezpieczeniowe, bez względu na zgłoszone szkody. Dzięki szerokiej ofercie ubezpieczenie można dostosować do każdego pojazdu, niezależnie od jego modelu i roku produkcji.